BEMACO HC 46 BARDEJOV odštartuje sezónu v Prešove

18.09.2012 17:19:20 | hc46.bemaco.sk

Prvé kolo druhej najvyššej hokejovej súťaže odštartujú bardejovskí hokejisti  v novej sezóne pravým šarišským derby. Dnes o 17:00 na štadióne v Prešove budú tímy BEMACO HC 46 BARDEJOV a HK PREŠOV 07 bojovať o víťazstvo.

Hoci sa Bardejovu počas celej prípravy darilo vyhrávať, posledné dva zápasy zakončili prehrou, v Michalovciach 8:4 a v Spišskej Novej Vsi  7:3.

„V posledných dvoch prípravných zápasoch nám to stroskotalo hlavne na tom, že nám chýbal pohyb a mali sme niekoľko zbytočných vylúčení.  Dnešný zápas bude náročný a dáme si záležať na tom aby sme sa takýmto chybám vyhli,“ hovorí brankár Róbert Marton.

„Mužstvo je na tohtoročnú sezónu dostatočne pripravené v celku dobre, hlavne, čo sa týka kondičnej stránky, s niektorými hráčmi pracujeme ešte individuálne. Ide o hráčov, ktorí boli zranení alebo začali s prípravou neskôr (Knap, Hrčina, Mach, Halas)“, prezradil tréner Anton Tomko stav kádra pred začiatkom prvého zápasu.

"Nová sezóny priniesla do Bardejova 12 nových hráčov, väčšinou mladších. Kolektív sa postupne utužuje, jeho sila a kvalita sa však ukáže až v ťažkých situáciách, ktoré nastanú počas sezóny, hlavne keď bude treba otáčať nepriaznivo sa vyvíjajúce zápasy alebo pri poklese športovej formy,“ doplnil tréner Tomko.

Zostava mužstva: Marton (Andreanin) – Polaček, Valentín, Krčula, Tkač, Hoďa, Bochňa, Mojdis, Šimo – Stríž, Sabol, Valchář – Jasovský, Belušár, Hrčina – Jokel, Dancsak, Chovan – Halas, Knap, Mihalič.

V tejto chvíli je otázny štart Jokla z KE. V prípade, že nenastúpi nahradí ho Česelka  4. pätorke a Halas prejde do tretej.