Hokejisti Bardejova deklasovali Senicu

25.09.2014 10:00:00 | hc46.bemaco.sk

V stredu, 24. septembra 2014 pokračovala druhá najvyššia hokejová súťaž piatym kolom. Napriek viacerým zraneniam, ktoré sprevádzajú Bardejov od začiatku sezóny, ešte HC 46 nestratil ani bod.  V zápase Bardejov – Senica boli favoritom domáci hráči. Túto prognózu začali napĺňať od začiatku duelu. Už po troch minútach si diváci zakričali gól. Hričina vyviezol puk, prihral ho Slimákovi, ten ho posunul Tkáčovi a Milan prekonal hosťujúceho gólmana – 1:0.

Po góle si vypracovali šancu oba tímy, avšak skóre sa nemenilo. Domáci udreli druhýkrát v trinástej minúte.  To si už s pukom poradil najlepšie Prokop a Peksovi v bráne hostí nedal žiadnu šancu – 2:0.

Pred záverom prvej tretiny si ešte hostia vypracovali 2 šance, avšak v bráne Bardejova stal pozorný Andreanin. Druhý polčas sa začal vyhodením puku do hľadiska. V 23. minúte mohlo Bemaco zvýšiť, avšak Segľa a následne Saliji neprekonali Pesku. V polovici zápasu mohla Senica znížiť na rozdiel jediného gólu, no Andreanin mal dnes dobrý deň. V 35. tretíkrát zaznala konštrukcia brány za Peksom. V 37. minúte prišla opäť chvíľa Prokopa, keď si vychutnal brankára a pohodlne upravil na 3:0.  Do konca druhej tretiny už gól nepadol, avšak domáci súpera stále hrýzli.

Aj tretia dvadsaťminútovka patrila Hornošarišanom. Segľa po peknej individuálnej akcii prestrelil gólmana popod betóny a zvýšil na 4:0.

V bráne hostí dostal príležitosť Porubský. Bardejov bol naďalej aktívny a diváci si pýtali gól. Fanklub Bardejova svojich miláčikov hnal dopredu.

Gólu sa dočkal aj Denis Markuš. Hričina prihral mladíkovi a ten zaznamenal medzi dospelými prvý presný zásah. Na ukazovali svietil stav 5:0 a hostia boli zrelí na uterák. V závere sa už domáci nikam neponáhľali a ustrážili si aj čisté konto. Bardejov vyhral aj piaty zápas v sezóne a zaslúžene je na prvom mieste.

HC 46 Bardejov – HC Dukla Senica 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Góly a asistencie: 3. Takáč (Baláž, Slimák), 13. Prokop (Segľa, Devečka), 37. Prokop (Saliji), 44. Segľa, 49. Markuš (Hričina)

HC 46 Bardejov nastúpil v tejto zostave: Andreanin (Palko) – Takáč (C), Slimák, Devečka, Hruška, Hopkovič, Gajdoš – Baláž, Cútt, Hričina – Segľa, Prokop, Saliji – Vaško, Sabol, Kohutiar – Oravec, Šimčák, Markuš

HC Dukla Senica nastúpila v tejto zostave: Peksa (Porubský) – Reissmüller (C), Loydl, Janík, Gula, Mrázik, Perniš, Kubica – Jurák, Kalináč, Glemba – Lantoš, Šúrek, Novák – Penák, Surovka, Mikolášek – Záborský, Vereš, Blaško