späť na úvodnú stránku

pridajte sa k nám na Facebook

pozrite si nás na YouTube

Ligová tabuľka

Stav k 25.08.2015


1. HC 46 BARDEJOV 44
2. HC 07 Detva 41
3. HC Nové Zámky 40
4. MHK 32 LM 39
5. HC 07 PREŠOV 33
6. HK DUKLA MICHALOVCE 32
7. HC DUKLA SENICA 32
8. HK SPIŠ.N.VES 28
9. MHK Humenné 22
10. HC VTJ TOPOĽČ. 19
11. HK GLADIAT. TRNAVA 15
12. HK95 POV. BYSTRICA 9
13. SR 20 12

Hokejisti Bardejova otvorili zimný štadión kultúre

16.06.2012 14:12:56 | hc46.bemaco.sk

V piatok, 15. 6. 2012 prišli hokejisti klubu BEMACO HC 46 BARDEJOV spolu s trénerom Antonom Tomkom podporiť akciu OTVARAK, ktorú organizovala spoločnosť Bemaco. Išlo o pilotnú akciu pripravovaného projektu BEMACO:kulturHaus. Ten od tejto chvíle ponúka priestory zimného štadióna nielen hokeju, ale aj kultúre.

Niekoľkí z hokejistov si zaspomínali na získanie titulu majstra 1. hokejovej ligy. O 19:00 hodine večer vystúpili na pódium, pozdravili Bardejovčanova prostredníctvom súťaží odovzdali fanúšikom podpísané dresy. Po skupine VIDIEK, ktorá bola hedlajnerom akcie odštartovali karaoke a zaspievali pesničku We Are the Champions. Po ich speváckom výstupe sa k nim pripojil aj primátor mesta Bardejov, Boris Hanuščak. „Títo chlapci robia Bardejovu radosť. Vkladáme do nich dôveru aj nasledujúcu sezónu“, komentoval primátor.

 „Dobrá partia, ktorú sa nám podarilo vytvoriť v závere minulej sezóny bola prenáš úspech kľúčovou. V súčasnosti pracujeme na zložení kádra pre novú sezónu,“ dodáva tréner, Anton Tomko.

Do kolektívu vkladá nádeje aj brankár, Róbert Marton: „Dúfam, že v novej sezónebudeme aspoň taký dobrý kolektív ako vlani. Je to dôležité. Nová sezóna bude prenás ťažká. Nie z dôvodu, že už nebudeme farmou HC Košice, ale preto, že vždy jeťažšie obhájiť ako získať.“

Kultúra na zimnom štadióne má podľa neho dobré vyhliadky. „Prečo nie. V lete ještadión prázdny. Myslím si, že všetko, čo sa v projekte BEMACO:kulturHaus chystá,bude mať aj pre hokej pozitívne výsledky,“ dodáva Marton.

„BEMACO:kulturHaus plánuje dotiahnuť na zimný štadión kultúru vo formekoncertov, workshopov, divadiel, tanca, filmu a iných kultúrnych a kreatívnychaktivít. So začiatkom sezóny sa samozrejme budeme snažiť, aby kultúra pomáhalaprioritne hokeju. V súčasnosti obnovujeme ozvučenie haly. Zápasy budú mať teda v novom hokejovom roku kvalitnejší zvuk,“ vysvetlila autorka projektuBEMACO:kulturHaus, Jana Krajkovičová.

Autor: KF