Hokejisti Bardejova otvorili zimný štadión kultúre

16.06.2012 14:12:56 | hc46.bemaco.sk

V piatok, 15. 6. 2012 prišli hokejisti klubu BEMACO HC 46 BARDEJOV spolu s trénerom Antonom Tomkom podporiť akciu OTVARAK, ktorú organizovala spoločnosť Bemaco. Išlo o pilotnú akciu pripravovaného projektu BEMACO:kulturHaus. Ten od tejto chvíle ponúka priestory zimného štadióna nielen hokeju, ale aj kultúre.

Niekoľkí z hokejistov si zaspomínali na získanie titulu majstra 1. hokejovej ligy. O 19:00 hodine večer vystúpili na pódium, pozdravili Bardejovčanova prostredníctvom súťaží odovzdali fanúšikom podpísané dresy. Po skupine VIDIEK, ktorá bola hedlajnerom akcie odštartovali karaoke a zaspievali pesničku We Are the Champions. Po ich speváckom výstupe sa k nim pripojil aj primátor mesta Bardejov, Boris Hanuščak. „Títo chlapci robia Bardejovu radosť. Vkladáme do nich dôveru aj nasledujúcu sezónu“, komentoval primátor.

„Dobrá partia, ktorú sa nám podarilo vytvoriť v závere minulej sezóny bola prenáš úspech kľúčovou. V súčasnosti pracujeme na zložení kádra pre novú sezónu,“ dodáva tréner, Anton Tomko.

Do kolektívu vkladá nádeje aj brankár, Róbert Marton: „Dúfam, že v novej sezónebudeme aspoň taký dobrý kolektív ako vlani. Je to dôležité. Nová sezóna bude prenás ťažká. Nie z dôvodu, že už nebudeme farmou HC Košice, ale preto, že vždy jeťažšie obhájiť ako získať.“

Kultúra na zimnom štadióne má podľa neho dobré vyhliadky. „Prečo nie. V lete ještadión prázdny. Myslím si, že všetko, čo sa v projekte BEMACO:kulturHaus chystá,bude mať aj pre hokej pozitívne výsledky,“ dodáva Marton.

„BEMACO:kulturHaus plánuje dotiahnuť na zimný štadión kultúru vo formekoncertov, workshopov, divadiel, tanca, filmu a iných kultúrnych a kreatívnychaktivít. So začiatkom sezóny sa samozrejme budeme snažiť, aby kultúra pomáhalaprioritne hokeju. V súčasnosti obnovujeme ozvučenie haly. Zápasy budú mať teda v novom hokejovom roku kvalitnejší zvuk,“ vysvetlila autorka projektuBEMACO:kulturHaus, Jana Krajkovičová.