12. HK95 POV. BYSTRICA 9
13. SR 20 12

Prvá výhra Bardejova. Prešov odišiel s prehrou

15.08.2012 18:41:23 | hc46.bemaco.sk

Ako sa ukázalo pri poslednom prípravnom stretnutí, Bemaco HC 46 Bardejov sa pomaly dostáva do kondície. Prípravný zápas, ktorý bardejovskí hokejisti odohrali v utorok, 14.8.2012 na domácom ľade s Prešovom skončil pre nich výhrou.

Prvé dve tretiny zápasu sa obom tímom striedali šance. Úplne prvý gól predprípravy sa za Bardejov podarilo streliť útočníkovi Tomášovi Strížovi a za Prešov Ľubomírovi Cabanovi. Hneď so začiatkom druhej tretiny dostal Bardejov gól, ktorý strelil nový útočník Prešova, Marek Náhlik. Zaistil tak na krátku dobu vedenie Prešova. Potom už prichádzali góly len do prešovskej brány. V poslednej tretej tretine sa Bardejovu podarilo streliť ďalšie dva góly a zápas dotiahnuť až do víťazného konca.

Konečný stav zápasu: Bemaco HC 46 Bardejov: HC Prešov 07 4:2 (1:1; 2:2; 4:2)

Góly za BARDEJOV: Tomáš Stríž, Viliam Knap, Milan Mach, Marek Nagy

Predchádzajúce dva prípravné zápasy s poľským súperom skončili pre Bardejov prehrou 0:7 v Sanoku a 0:3 na domácom ľade. Túto sezónu odišlo z Bardejova dokopy 12 hráčov, ktorí boli nositeľmi viac ako štyristo kanadských bodov v minulej majstrovskej sezóne. Tréner Tomko verí, že nová zostava vytvorí rovnako silný kolektív ako minulý rok: „Budeme sa snažiť aby sme mužstvo dali dokopy, aby sme vytvorili rovnaký kolektív ako vlani. Aj keď sú to možno mladší hráči z Košíc, máme stále dosť času. Práve nato je teraz prípravné obdobie, aby sme počas sezóny boli čo najviac zohratí.“