Už dnes v Prešove odveta šarišského derby

21.08.2012 17:38:29 | hc46.bemaco.sk

Tretí prípravný zápas šarišského derby skončil výhrou 4:2 pre Bemaco HC 46 Bardejov. Prešovčania sa už chystajú na odvetu doma. Či sa im podarí poraziť víťaza play-off prvej ligy z minulej sezóny bude známe až po dnešnom stretnutí o 17:00 na prešovskom zimnom štadióne.

Zápas medzi týmito klubmi zaváňa rivalitou. Za HC Prešov 07 hrá počas tohtoročnej prípravy niekoľko hokejistov z vlaňajšej bardejovskej súpisky (Michal Školiak, René Schneider, Marek Náhlik), a na striedačke stoja oproti sebe dvaja tréneri, ktorý si minulú sezónu vypomáhali v tom, aby dotiahli bardejovských chlapcov až na stupienok víťazov. Jozef Čontofalský je tohto roku trénerom Prešova a Bardejov má pod palcom, Anton Tomko, ktorý sa v sezóne 2008 stal trénerom extraligového klubu HC Košice a v tej istej sezóne s ním získal aj titul majstra Slovenska.

Pri poslednom prípravnom zápase tohto derby mal Bardejov značne navrch. Hoci prvú tretinu to gólovo vyzeralo všelijako, nielen výsledok, ale aj využívanie šancí a nájazdy na bránu ukázali, že bardejovský káder  je v lepšej forme.

V globále bol v tomto derby Bardejov hokejovo o čosi ďalej, než Prešov. Bardejov má konsolidovaný a dobre vyskladaný celok. My sme doplatili aj na časté oslabenia,“ prezradil pre bardejovský korzár, tréner Prešova, Čontofalský.

Bemaco HC 46 Bardejov túto sezónu svoj tím omladil.

„Momentálne tvoria zostavu aj mladší hráči z Košíc. Snažíme sa vyskladať kvalitný káder, ktorý obháji naše postavenie z minulej sezóny. Túto sezónu už nie sme farmou extraligového tímu. Budeme sa snažiť aby sme mužstvo dali dokopy čo najskôr a vytvorili rovnaký kolektív ako vlani. Stále ešte máme dosť času. Práve nato je teraz prípravné obdobie, aby sme počas sezóny boli čo najviac zohratí,“ prezradil tréner Tomko.

BEMACO HC 46 BARDEJOV a HC PREŠOV 07 spoločným zápasom odštartujú aj ligu. Tá sa začne v utorok, 18. 09. 2012, kedy si oba tímy zmerajú hokejové sily na Prešovskom zimáku.