V priemernom zápase pohodlná výhra Bardejova

02.10.2014 00:00:00 | hc46.bemaco.sk

Včera (streda, 1. 10. 2014) odohrali hokejisti HC 46 Bardejov zápas siedmeho kola, v ktorom privítali celok Prievidze.  V uplynulom kole Bemaco prvýkrát prehralo, keď v Spišskej Novej Vsi ťahalo za kratší koniec.  V drese Bardejova sa predstavila nová posila, dres si obliekol Samir Saliji, brat Garipa.

V stredajšom súboji boli domáci favoritom a tento fakt začali potvrdzovať od začiatku. Tribúny sa gólu dočkali v 14. minúte, keď sa presadil Šimčák. Druhý gól strelil dvanásť sekúnd pred koncom tretiny Cútt. Po minúte a pol v druhej tretine na 3:0 zvýšil Hričina, asistenciu si pripísal G. Saliji. Prievidza odpovedala hneď o minútu a znížila na rozdiel dvoch gólov. V ďalšom priebehu si šance vytvorili oba tímy, no brankári boli tentokrát pozorní.

Trojgólové vedenie Bardejovu zabezpečil v čase 32:02 Šimčák po peknej prihrávke Zigmunda.  Hostia odpovedali o necelú minútu, no Bardejov pridal ďalší gól o ďalšiu minútu. Hričina našiel Garipa Salijiho a ten prekonal hosťujúceho gólmana a pripísal si ďalší gól v drese Bardejova.

V tretej tretine sa hral priemerný hokej, chýbal dôraz na oboch stranách. Bardejovu sa v útoku vcelku darí, potvrdil to aj v 49. minúte, keď po peknej domácej akcii zvyšoval opäť Cútt. V záverečných minútach mal HC 46 ešte niekoľko šanci, no tie už nepremenil. Hosťujúcemu brankárovi pomohla aj tyčka. Bardejovčania teda vyhrali ďalší zápas a upevnili si líderskú pozíciu.

HC 46 Bardejov – MšHK Prievidza 6:2 (2:0, 3:2, 1:0)

Zdroj: www.ahojbardejov.sk

Link na článok: http://ahojbardejov.sk/clanok/hokejisti_bardejova_deklasovali_senicu.html

Foto: Archív www.ahojbardejov.sk

Góly a asistencie: 14. Šimčák (Zikmund, Slimák), 20. Cútt (Samir Saliji), 22. Hričina (Sabol, Garip Saliji), 33. Šimčák (Zikmund, Kohutiar), 34. Garip Saliji (Hričina, Hopkovič), 49. Cútt (Vaško, Takáč) – 23. Kentoš (Budiak), 33. Čičala

HC 46 Bardejov: Palko (Andreanin) – Takáč (C), Slimák, Devečka, Hruška, Hopkovič, Gajdoš, Oravec – Vaško, Cútt, Baláž – Segľa, Prokop, S. Saliji – Hričina, Sabol, G. Saliji – Zikmund, Šimčák, Kohutiar.

MšHK Prievidza: Borároš (32. Volentier) – Černý, Hús, Beňadik, Piják, Slota, Škrak – Čičala, Matejka, Môcik – Kentoš, Mendel, Budiak – Uharček, Viedenský, Kovalík.