Zlatý zápas - prvoligový BARDEJOV si zmeria sily s HC KOŠICE

07.11.2012 18:47:59 | hc46.bemaco.sk

Na zimnom štadióne v Bardejove sa schyľuje k netradičnému zápasu. Svoje hokejové sily si zmerajú dve majstrovské mužstvá – BEMACO HC 46 BARDEJOV a HC KOŠICE. Zápas odpíska Peter Ország, ktorý patrí medzi svetovú elitu rozhodcov.

„Pôjde o priateľský zápas na základe našej dlhodobej spolupráce a dobrých vzťahov. Rovnako je našim cieľom odľahčiť vzrastajúce napätie sezóny kvalitným nesúťažným hokejovým stretnutím,“ hovorí prezident klubu HC 46 Bardejov, Ladislav Kovalský.

Ladislav Kovalský je konateľom spoločnosti Bemaco, ktorá pod hlavičkou svojej firmy zastrešuje oba majstrovské tímy. Už tretí rok je prezidentom bardejovského hokejového klubu BEMACO HC 46 BARDEJOV. Ten sa stal v minulej sezóne 2011/2012 majstrom prvej ligy. Ako vtedajší farmársky tím extraligových Košíc však nedostal šancu postúpiť vyššie.  Spoločnosť Bemaco patrí zároveň medzi generálnych partnerov HC Košice. Tie získali titul majstra Slovenska tri roky po sebe. Až minulú sezónu im vo finále ušlo zlato len o vlások.

Do novej sezóny  2012/2013 vstúpil Bardejov bez nálepky „farma“ a dostal tak šancu postúpiť vyššie. Aj napriek tomu funguje medzi klubmi podpora a spolupráca.

„Košice majú za sebou skvelé výsledky a do povedomia ľudí sa na Slovensku dostali hlavne svojimi doterajšími úspechmi.  Sú preto pre nás skvelou motiváciou,“ doplnil Kovalský.

Zápas sa odohrá už v piatok, 9. novembra o 17:30 na zimnom štadióne v Bardejove. Môžeme ho rovnako označiť za „zlatý“ - na ľade sa totiž v tento deň stretnú niekoľkí držitelia zlatých medailí v histórii slovenského ľadového hokeja. BEMACO HC 46 Bardejov ako majster prvej ligy v sezóne 2011/2012, HC Košice ako viacnásobný majster a vicemajster Slovenska a rozhodca Peter Ország, ktorý získal za duel o majstra sveta vo Švajčiarsku počas finále Rusko – Kanada zlatú medailu.